Polacy na Igrzyskach Olimpijskich
Dawne losy tenisa stołowego w Polsce i reprezentantów kraju na arenie międzynarodowej
Konkurencja | Uczestnicy | Wyniki | |
Igrzyska Olimpijskie (Rio de Janerio, Brazylia, 2016 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
ZengYi Wang | 1/32 finału: Bojan Tokic (Słowenia) 2:4 (11:9, 9:11, 6:11, 11:9, 5:11, 3:11) |
Igrzyska Olimpijskie (Rio de Janerio, Brazylia, 2016 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Jakub Dyjas | 1/32 finału: Alexander Shibaev (Rosja) 0:4 (9:11, 8:11, 8:11, 9:11) 1/64 finału: Marcelo Aguirre (Paragwaj) 4:0 (11:5, 11:9, 11:9, 11:7) |
Igrzyska Olimpijskie (Rio de Janerio, Brazylia, 2016 r.) |
Gra pojedyncza kobiet |
Qian Li | 1/32 finału: Song I Kim (Korea Północna) 1:4 (10:12, 9:11, 9:11, 11:5, 8:11) |
Igrzyska Olimpijskie (Rio de Janerio, Brazylia, 2016 r.) |
Gra pojedyncza kobiet |
Katarzyna Grzybowska | 1/32 finału: Song I Kim (Korea Północna) 0:4 (9:11, 2:11, 6:11, 6:11) 1/64 finału: Manika Batra (Indie) 4:2 (10:12, 11:6, 14:12, 8:11, 11:4, 14:12) |
Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (Nankin, Chiny, 2014 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Patryk Zatówka | Ćwierćfinał: Hugo Calderano (Brazylia) 3:4 (11:13, 11:7, 4:11, 11:4, 4:11, 12:10, 6:11) 1/8 finału: Tomislav Pucar (Chorwacja) 4:2 (9:11, 11:5, 9:11, 11:7, 11:9, 11:9) Gry w grupach: Andreas Levenko (Austria) 3:2 (11:8, 6:11, 9:11, 11:6, 11:9) Gry w grupach: David Reitspies (Czechy) 3:2 (8:11, 12:10, 7:11, 11:2, 11:9) Gry w grupach: Kerem Ben Yahia (Tunezja) 3:1 (11:3, 11:13, 11:4, 11:4) |
Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (Nankin, Chiny, 2014 r.) |
Gra pojedyncza kobiet |
Natalia Bajor | Gry w grupach: Karoline Mischek (Austria) 3:1 (7:11, 11:9, 11:8, 11:3) Gry w grupach: Lea Rakovac (Chorwacja) 0:3 (2:11, 9:11, 9:11) Gry w grupach: Chelsea Edghill (Gujana) 3:0 (11:5, 11:5, 11:7) |
Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (Nankin, Chiny, 2014 r.) |
Gra drużynowa (mieszana) |
Patryk Zatówka Natalia Bajor |
1/8 finału: Hongkong 0:2 Natalia Bajor - Doo Hoi Kem 0:3 (8:11, 7:11, 9:11) Patryk Zatówka - Hung Ka Tak 0:3 (9:11, 9:11, 10:12) Gry w grupach: Ameryka Łacińska II 2:1 Natalia Bajor - Gremlis Arvelo (Wenezuela) 2:3 (14:12, 12:10, 9:11, 8:11, 9:11) Patryk Zatówka - Fermin Tenti (Argentyna) 3:1 (11:13, 11:3, 11:5, 11:5) Natalia Bajor / Patryk Zatówka - Gremlis Arvelo / Fermin Tenti 3:1 (7:11, 11:8, 13:11, 11:9) Gry w grupach: Chiny 0:3 Natalia Bajor - Liu Gaoyang 1:3 (18:16, 9:11, 3:11, 7:11) Patryk Zatówka - Fan Zhendong 0:3 (6:11, 4:11, 10:12) Patryk Zatówka / Natalia Bajor - Fan Zhendong / Liu Gaoyang 0:3 (10:12, 6:11, 6:11) Gry w grupach: Azja I 3:0 Natalia Bajor - Regina Kim (Uzbekistan) 3:0 (11:9, 11:2, 11:4) Patryk Zatówka - Abdulrahman Al Naggar (Katar) 3:0 (11:9, 11:5, 11:5) Natalia Bajor / Patryk Zatówka - Regina Kim / Abdulrahman Al Naggar 3:0 (11:4, 13:11, 16:14) |
Igrzyska Olimpijskie (Londyn, Anglia, 2012 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Wang Zeng Yi | 1/32 finału: He Zhiwen (Hiszpania) 3:4 (11:8, 11:9, 11:7, 8:11, 3:11, 5:11, 12:14) 1/64 finału: Hugo Hoyama (Brazylia) 4:3 (8:11, 11:9, 9:11, 9:11, 11:5, 11:8, 12:10) |
Igrzyska Olimpijskie (Londyn, Anglia, 2012 r.) |
Gra pojedyncza kobiet |
Li Qian | 1/8 finału: Kasumi Iskihawa (Japonia) 1:4 (9:11, 5:11, 12:10, 12:14, 6:11) 1/16 finału: Huang Yi-Hua (Chińskie Tajpej) 4:0 (11:7, 11:8, 11:6, 11:3) |
Igrzyska Olimpijskie (Londyn, Anglia, 2012 r.) |
Gra pojedyncza kobiet |
Natalia Partyka | 1/16 finału: Li Jie (Holandia) 2:4 (13:11, 11:6, 14:16, 7:11, 10:12, 7:11) 1/32 finału: Mie Skov (Dania) 4:3 (5:11, 11:3, 12:10, 8:11, 9:11, 11:7, 11:9) |
Igrzyska Olimpijskie (Londyn, Anglia, 2012 r.) |
Gra drużynowa kobiet |
Katarzyna Grzybowska Li Qian Natalia Partyka |
Gry w grupach: Rumunia 2:3 Li Qian - Feng Tianwei 3:2 (11:8, 13:15, 9:11, 11:9, 11:8) Natalia Partyka - Wang Yuegu 0:3 (6:11, 9:11, 6:11) Katarzyna Grzybowska / Natalia Partyka - Li Jiawei / Wang Yuegu 0:3 (7:11, 6:11, 9:11) Katarzyna Grzybowska - Feng Tianwei 0:3 (8:11, 6:11, 6:11) |
Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (Singapur, 2010 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Konrad Kulpa | Gry w grupach - 2. faza: Chiu Chung Hei (Hongkong) 2:3 (12:10, 4:11, 11:4, 2:11, 7:11) Gry w grupach - 2. faza: Luka Fucec (Chorwacja) 2:3 (11:6, 11:2, 9:11, 8:11, 11:13) Gry w grupach - 2. faza: Simon Gauzy (Francja) 0:3 (12:14, 8:11, 11:13) Gry w grupach - 1. faza: Florian Wagner (Niemcy) 3:0 (11:5, 11:7, 11:0) Gry w grupach - 1. faza: Luis Mejia (Salwador) 3:0 (11:2, 12:10, 11:4) Gry w grupach - 1. faza: Koki Niwa (Japonia) 0:3 (6:11, 4:11, 7:11) |
Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (Singapur, 2010 r.) |
Gra drużynowa (mieszana) |
Konrad Kulpa Olga Bliznet (Mołdawia) |
1/8 finału: Singapur 0:2 Olga Bliznet - Li Isabelle Siyun 0:3 (8:11, 7:11, 9:11) Konrad Kulpa - Chew Zhe Yu Clarence 1:3 (15:13, 6:11, 7:11, 8:11) Gry w grupach: Europa I 1:2 Olga Bliznet - Bernadette Szocs (Rumunia) 0:3 (4:11, 3:11, 11:13) Konrad Kulpa - Hampus Soderlund (Szwecja) 3:1 (11:7, 11:6, 7:11, 11:7) Konrad Kulpa / Olga Bliznet - Hampus Soderlund / Bernadette Szocs 1:3 (8:11, 5:11, 11:7, 7:11) Gry w grupach: Afryka II 3:0 Olga Bliznet - Jole Mafuta Ivoso (Kongo) 3:0 (11:2, 11:2, 11:3) Konrad Kulpa - Warren Li Kam Wa (Mauritius) 3:0 (11:6, 11:3, 11:5) Konrad Kulpa / Olga Bliznet - Warren Li Kam Wa / Jole Mafuta Ivoso 3:0 (11:2, 11:3, 11:6) Gry w grupach: Europa III 2:1 Olga Bliznet - Alice Loveridge (Wielka Brytania) 3:0 (11:7, 11:6, 11:4) Konrad Kulpa - Leonardo Mutti (Włochy) 0:3 (4:11, 9:11, 4:11) Konrad Kulpa / Olga Bliznet - Leonadro Mutti / Alice Loveridge 3:1 (14:12, 12:10, 4:11, 12:10) |
Igrzyska Olimpijskie (Pekin, Chiny, 2008 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Lucjan Błaszczyk | 1/16 finału: Wang Liqin (Chiny) 0:4 (2:11, 6:11, 7:11, 8:11) 1/32 finału: Petr Korbel (Czechy) 4:2 (11:9, 11:9, 7:11, 11:4, 10:12, 11:8) 1/64 finału: Suraju Saka (Kongo) 4:0 (11:9, 11:3, 13:11, 11:2) |
Igrzyska Olimpijskie (Pekin, Chiny, 2008 r.) |
Gra pojedyncza kobiet |
Li Qian | 1/32 finału: Tatiana Kostromina (Białoruś) 2:4 (7:11, 9:11, 6:11, 11:5, 11:9, 10:12) |
Igrzyska Olimpijskie (Pekin, Chiny, 2008 r.) |
Gra pojedyncza kobiet |
Xu Jie | 1/64 finału: Xian Yi Fang (Francja) 3:4 (6:11, 4:11, 11:6, 9:11, 11:8, 11:8, 7:11) |
Igrzyska Olimpijskie (Pekin, Chiny, 2008 r.) |
Gra drużynowa kobiet |
Xu Jie Li Qian Natalia Partyka |
Gry w grupach: Rumunia 2:3 Natalia Partyka - Daniela Dodean 2:3 (11:9, 11:7, 7:11, 6:11, 6:11) Li Qian - Elizabeta Samara 0:3 (10:12, 9:11, 9:11) Xu Jie / Natalia Partyka - Julia Necula / Elizabeta Samara 3:1 (11:7, 10:12, 11:6, 11:7) Li Qian - Julia Necula 3:1 (5:11, 11:6, 11:5, 11:4) Xu Jie - Daniela Dodean 2:3 (7:11, 11:9, 7:11, 14:12, 9:11) Gry w grupach: Niemcy 3:1 Natalia Partyka - Wu Jiaduo 1:3 (13:11, 10:12, 8:11, 4:11) Li Qian - Zhenqi Barthel 3:0 (11:3, 11:4, 11:7) Xu Jie / Natalia Partyka - Elke Schall / Wu Jiaduo 3:2 (11:3, 11:3, 7:11, 7:11, 11:4) Xu Jie - Zhenqi Barthel 3:0 (11:3, 14:12, 11:7) Gry w grupach: Hongkong 0:3 Li Qian - Lin Ling 0:3 (7:11, 9:11, 7:11) Natalia Partyka - Tie Yana 2:3 (11:8, 9:11, 6:11, 11:5, 4:11) Xu Jie / Natalia Partyka - Lau Sui Fei / Lin Ling 0:3 (6:11, 6:11, 10:12) |
Igrzyska Olimpijskie (Ateny, Grecja, 2004 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Lucjan Błaszczyk | 1/16 finału: Władimir Samsonow (Bułgaria) 2:4 (5:11, 11:5, 10:12, 11:8, 4:11, 9:11) 1/32 finału: He Zhiwen (Hiszpania) 3:2 (11:5, 10:12, 11:2, 8:11, 7:11, 11:6, 11:9) |
Igrzyska Olimpijskie (Ateny, Grecja, 2004 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Tomasz Krzeszewski | 1/32 finału: Joerg Rosskopf (Niemcy) 1:4 (11:6, 8:11, 7:11, 15:17, 11:13) 1/64 finału: Hugo Hoyama (Brazylia) 4:0 (12:10, 11:4, 11:4, 11:8) |
Igrzyska Olimpijskie (Ateny, Grecja, 2004 r.) |
Gra podwójna mężczyzn |
Lucjan Błaszczyk Tomasz Krzeszewski |
Ćwierćfinał: Chen Qi / Ma Lin (Chiny) 1:4 (11:8, 6:11, 6:11, 10:12, 7:11) 1/8 finału: Chiang Peng-Lung / Chuan Chih-Yuan (Chińskie Tajpej) 4:2 (7:11, 12:10, 8:11, 11:7, 11:7, 11:5) |
Igrzyska Olimpijskie (Sydney, Australia, 2000 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Lucjan Błaszczyk | 1/8 finału: Kong Linghui (Chiny) 2:3 (21:18, 17:21, 10:21, 22:20, 14:21) 1/16 finału: Jean-Philippe Gatien (Francja) 3:0 (21:5, 21:17, 21:13) Gry w grupach: Simon Gerada (Australia) 3:0 (21:8, 21:10, 22:20) Gry w grupach: Adrian Crisan (Rumunia) 3:2 (15:21, 21:16, 19:21, 21:16, 21:18) |
Igrzyska Olimpijskie (Sydney, Australia, 2000 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Tomasz Krzeszewski | Gry w grupach: Russell Lavale (Australia) 3:0 (21:16, 21:11, 21:17) Gry w grupach: Danny Heister (Holandia) 0:3 (13:21, 19:21, 17:21) |
Igrzyska Olimpijskie (Sydney, Australia, 2000 r.) |
Gra podwójna mężczyzn |
Lucjan Błaszczyk Tomasz Krzeszewski |
1/8 finału: Kong Linghui / Liu Guoliang (Chiny) 2:3 (16:21, 21:12, 21:19, 18:21, 18:21) Gry w grupach: Hugo Hoyama / Carlos Kawai (Brazylia) 2:0 (21:13, 21:15) Gry w grupach: Petr Korbel / Josef Plachy (Czechy) 2:0 (21:11, 21:18) |
Igrzyska Olimpijskie (Atlanta, USA, 1996 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Andrzej Grubba | Gry w grupach: Koji Matsushita (Japonia) 1:2 (23:25, 21:13, 18:21) Gry w grupach: Gideon Joe Ng (Kanada) 2:0 (21:18, 21:12) Gry w grupach: Anton Suseno (Indie) 2:0 (21:8, 21:19) |
Igrzyska Olimpijskie (Atlanta, USA, 1996 r.) |
Gra podwójna mężczyzn |
Lucjan Błaszczyk Andrzej Grubba |
Gry w grupach: Kang Hee Chan / Kim Taek Soo (Korea Południowa) 0:2 (18:21, 17:21) Gry w grupach: Chiang Peng-Lung / Wu Wen-Chia (Chińskie Tajpej) 2:1 (21:11, 23:25, 21:19) |
Igrzyska Olimpijskie (Barcelona, Hiszpania, 1992 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Andrzej Grubba | 1/8 finału: Wang Tao (Chiny) 0:3 (13:21, 18:21, 7:21) Gry w grupach: Claudio Kano (Brazylia) 2:1 (21:12, 15:21, 21:11) Gry w grupach: Roldand Vimi (Czechosłowacja) 2:0 (21:14, 21:7) Gry w grupach: Louis Botha (Arabia Saudyjska) 2:0 (21:7, 21:13) |
Igrzyska Olimpijskie (Barcelona, Hiszpania, 1992 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Piotr Skierski | Gry w grupach: Augusto Morales (Chile) 2:0 (21:19, 21:13) Gry w grupach: Claudio Kano (Brazylia) 0:2 (12:21, 17:21) Gry w grupach: Petr Korbel (Czechosłowacja) 1:2 (21:11, 12:21, 9:21) |
Igrzyska Olimpijskie (Barcelona, Hiszpania, 1992 r.) |
Gra podwójna mężczyzn |
Andrzej Grubba Leszek Kucharski |
Gry w grupach: Damien Eloi / Jean-Philippe Gatien (Francja) 1:2 (21:15, 21:23, 17:21) Gry w grupach: Hagen Bower / Peter Jackson (Nowa Zelandia) 2:0 (21:10, 21:13) Gry w grupach: Atanda Musa / Sule Olaleye (Nigeria) 2:0 (21:15, 21:10) |
Igrzyska Olimpijskie (Seul, Korea Południowa, 1988 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Andrzej Grubba | 1/8 finału: Joergen Persson (Szwecja) 1:3 (18:21, 10:21, 21:19, 19:21) Gry w grupach: Sujay Ghorpade (Indie) 3:0 (21:10, 21:19, 21:13) Gry w grupach: Gary Haberl (Australia) 3:1 (21:16, 19:21, 21:13, 21:12) Gry w grupach: Atanda Musa (Nigeria) 3:0 (21:18, 21:6, 21:13) Gry w grupach: Yashihito Miyazaki (Japonia) 3:0 (21:12, 21:11, 21:11) Gry w grupach: Joerg Rosskopf (RFN) 3:0 (21:6, 21:19, 21:15) Gry w grupach: Zoran Primorac (Jugosławia) 3:0 (21:16, 21:17, 21:16) Gry w grupach: Francisco Lopez (Wenezuela) 3:0 (21:17, 21:14, 21:15) |
Igrzyska Olimpijskie (Seul, Korea Południowa, 1988 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Leszek Kucharski | 1/8 finału: Jan-Ove Waldner (Szwecja) 2:3 (23:21, 20:22, 21:17, 17:21, 14:21) Gry w grupach: Gideon Joe Ng (Kanada) 3:2 (17:21, 21:18, 18:21, 21:10, 21:17) Gry w grupach: Vong Iu Veng (Hongkong) 3:1 (21:18, 18:21, 21:12, 21:15) Gry w grupach: Carl Prean (Wielka Brytania) 3:0 (21:18, 23:21, 21:19) Gry w grupach: Jindrich Pansky (Czechosłowacja) 3:1 (21:9, 21:15, 17:21, 21:18) Gry w grupach: Mourad Sta (Tunezja) 3:1 (21:14, 22:20, 15:21, 21:16) Gry w grupach: Yoo Nam Kyu (Korea Południowa) 0:3 (19:21, 14:21, 5:21) Gry w grupach: Mario Alvarez (Dominikana) 3:0 (21:13, 21:12, 21:12) |
Igrzyska Olimpijskie (Seul, Korea Południowa, 1988 r.) |
Gra pojedyncza mężczyzn |
Piotr Molenda | Gry w grupach: Joergen Persson (Szwecja) 1:3 (4:21, 6:21, 21:17, 19:21) Gry w grupach: Kim Ki Taek (Korea Południowa) 0:3 (10:21, 13:21, 15:21) Gry w grupach: Jorge Gambra (Chile) 3:1 (21:16, 17:21, 21:10, 21:14) Gry w grupach: Cherif Elsaket (Egipt) 3:1 (21:16, 17:21, 21:11, 21:11) Gry w grupach: Mariano Lołkow (Bułgaria) 0:3 (15:21, 15:21, 9:21) Gry w grupach: Kamlesh Mehta (Indie) 1:3 (19:21, 24:22, 12:21, 17:21) Gry w grupach: Kiyoshi Saito (Japonia) 0:3 (19:21, 15:21, 12:21) |
Igrzyska Olimpijskie (Seul, Korea Południowa, 1988 r.) |
Gra podwójna mężczyzn |
Andrzej Grubba Leszek Kucharski |
Ćwierćfinał: Chen Longcan / Wei Qingguang (Chiny) 1:2 (17:21, 21:12, 19:21) Gry w grupach: Lo Chuen Tsung / Vong Iu Veng (Hongkong) 2:0 (21:12, 21:17) Gry w grupach: Claudio Kano / Issamu Kawai (Brazylia) 2:1 (22:20, 18:21, 21:13) Gry w grupach: Kiyoshi Saito / Takehiro Watanabe (Japonia) 2:0 (21:15, 21:18) Gry w grupach: Joerg Rosskopf / Steffen Fetzner (RFN) 2:0 (21:17, 21:17) Gry w grupach: Fatai Adeyemo / Yorni Bankole (Nigeria) 2:0 (21:12, 21:16) Gry w grupach: Yoo Nam Kyu / Ahn Jae Hyung (Korea Południowa) 0:2 (16:21, 13:21) Gry w grupach: Jorge Gambra / Marcos Nunez (Chile) 2:0 (21:8, 21:16) |
Opracowanie: Tomasz Pasternak | Na podstawie: ITTF (www.ittf.com), PingPong.cz (www.pingpong.cz)