Medaliści Mistrzostw Świata i Europy Kadetów i Juniorów
Dawne losy tenisa stołowego w Polsce i reprezentantów kraju na arenie międzynarodowej
Konkurencja | Medaliści | Wynik | Droga do medalu | |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Zagrzeb, Chorwacja, 2016 r.) |
Gra drużynowa dziewcząt |
Anna Węgrzyn Katarzyna Węgrzyn Joanna Sokołowska Julia Bartoszek Trener: Leszek Kawa |
Srebrny medal |
Finał: Polska - Rosja 0:3 Katarzyna Węgrzyn - Anastasia Kolish 0:3 (9:11, 5:11, 5:11) Anna Węgrzyn - Kristina Kazantseva 1:3 (5:11, 11:5, 8:11, 5:11) A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - A. Kolish / K. Kazantseva 2:3 (9:11, 13:11, 11:9, 9:11, 5:11) 1/2 finału: Polska - Słowenia 3:0 Anna Węgrzyn - Lea Paulin 3:0 (11:7, 11:7, 11:3) Katarzyna Węgrzyn - Katarina Strazar 3:1 (11:8, 4:11, 12:10, 11:8) A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - N. Kobetic / K. Strazar 3:0 (11:8, 11:5, 11:8) 1/4 finału: Polska - Niemcy 3:0 Anna Węgrzyn - Sophia Klee 3:0 (15:13, 11:4, 11:8) Katarzyna Węgrzyn - Wenna Tu 3:0 (11:8, 14:12, 11:9) A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - F. Schreiner / L. Tiefenbrnner 3:0 (19:17, 11:4, 11:6) 1/8 finału: Polska - Szwecja 3:1 Anna Węgrzyn - Alma Roose 3:1 (11:13, 11:6, 12:10, 11:7) Katarzyna Węgrzyn - Jennie Edvinsson 3:2 (8:11, 2:11, 11:8, 11:5, 11:4) A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - H. Kjellson / J. Edvinsson 0:3 (8:11, 8:11, 7:11) Anna Węgrzyn - Jennie Edvinsson 3:0 (13:11, 11:7, 13:11) Gry w grupach B: Polska - Białoruś 3:0 Katarzyna Węgrzyn - Darya Kisel 3:0 (11:3, 11:9, 11:4) Anna Węgrzyn - Ulyana Aklhouskaya 3:0 (11:9, 11:2, 11:4) A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - D. Kisel / U. Aklhouskaya 3:1 (11:6, 5:11, 11:5, 11:5) Gry w grupach B: Polska - Belgia 3:0 Anna Węgrzyn - Jana Bernard 3:0 (11:6, 11:8, 12:10) Katarzyna Węgrzyn - Maelys Dahy 3:0 (11:4, 11:7, 11:7) A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - J. Bernard / M. Dahy 3:0 (11:9, 11:4, 11:2) Gry w grupach B: Polska - Węgry 3:0 Katarzyna Węgrzyn - Marta Nagypal 3:0 (11:5, 11:7, 11:6) Anna Węgrzyn - Fanni Harasztovich 3:0 (11:5, 13:11, 11:9) A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - M. Nagypal / F. Harasztovich 3:1 (11:7, 11:9, 7:11, 11:6) |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Bratysława, Słowacja, 2015 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Patryk Zatówka Marek Badowski Tomasz Tomaszuk Kamil Nalepa Adrian Dugiel Trener: Piotr Szafranek |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Bratysława, Słowacja, 2015 r.) |
Gra pojedyncza chłopców |
Patryk Zatówka | Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Bratysława, Słowacja, 2015 r.) |
Gra mieszana | Patryk Zatówka Adina Diaconu (Rumunia) |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Bratysława, Słowacja, 2015 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Anna Węgrzyn Katarzyna Węgrzyn |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Riva del Garda, Włochy, 2014 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Natalia Bajor Lea Rakovac (Chorwacja) |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Riva del Garda, Włochy, 2014 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Patryk Zatówka Marek Badowski Jakub Folwarski Tomasz Kotowski Damian Kreft Trener: Piotr Szafranek |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Świata Juniorów (Rabat, Maroko, 2013 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Jakub Dyjas Patryk Zatówka Adrian Więcek Michał Bańkosz Trener: Piotr Szafranek |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Ostrava, Czechy, 2013 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Jakub Dyjas Patryk Zatówka |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Ostrava, Czechy, 2013 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Jakub Dyjas Patryk Zatówka Jakub Folwarski Michał Bańkosz Adrian Więcek Trener: Piotr Szafranek |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Schwechat, Austria, 2012 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Jakub Dyjas Konrad Kulpa |
Złoty medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Schwechat, Austria, 2012 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Jakub Dyjas Konrad Kulpa Adrian Więcek Michał Bańkosz |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Schwechat, Austria, 2012 r.) |
Gra pojedyncza chłopców |
Patryk Zatówka | Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Schwechat, Austria, 2012 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Aleksander Werecki Patryk Zatówka |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Schwechat, Austria, 2012 r.) |
Gra mieszana | Patryk Zatówka Natalia Bajor |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Kazań, Rosja, 2011 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Jakub Dyjas Konrad Kulpa |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Kazań, Rosja, 2011 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Klaudia Kusińska Jana Noskowa (Rosja) |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Stambuł, Turcja, 2010 r.) |
Gra pojedyncza dziewcząt |
Magdalena Szczerkowska | Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Stambuł, Turcja, 2010 r.) |
Gra mieszana | Robert Floras Magdalena Szczerkowska |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Stambuł, Turcja, 2010 r.) |
Gra pojedyncza chłopców |
Jakub Dyjas | Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Stambuł, Turcja, 2010 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Patryk Zatówka Michał Bańkosz Jakub Dyjas Marcin Sankowski Trener: Piotr Szafranek |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Stambuł, Turcja, 2010 r.) |
Gra mieszana | Michał Bańkosz Sandra Wabik |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Praga, Czechy, 2009 r.) |
Gra pojedyncza dziewcząt |
Magdalena Szczerkowska | Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Praga, Czechy, 2009 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Piotr Chodorski Robert Floras |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Praga, Czechy, 2009 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Klaudia Kusińska Magdalena Szczerkowska |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Terini, Włochy, 2008 r.) |
Gra pojedyncza dziewcząt |
Klaudia Kusińska | Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Terini, Włochy, 2008 r.) |
Gra drużynowa dziewcząt |
Klaudia Kusińska Maja Krzewicka |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Świata Juniorów (Palo Alto, 2007 r.) |
Gra drużynowa dziewcząt |
Natalia Partyka Natalia Bąk Katarzyna Grzybowska Anna Żak Trener: Leszek Kucharski |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Bratysława, Słowacja, 2007 r.) |
Gra mieszana | Robert Floras Magdalena Szczerkowska |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Bratysława, Słowacja, 2007 r.) |
Gra pojedyncza dziewcząt |
Natalia Partyka | Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Bratysława, Słowacja, 2007 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Natalia Bąk Natalia Partyka |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Bratysława, Słowacja, 2007 r.) |
Gra mieszana | Darius Knight (Anglia) Natalia Bąk |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Bratysława, Słowacja, 2007 r.) |
Gra mieszana | A. Kalifou (Francja) Natalia Partyka |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Bratysława, Słowacja, 2007 r.) |
Gra drużynowa dziewcząt |
Natalia Partyka Natalia Bąk Katarzyna Grzybowska Anna Żak Adrianna Szulc |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Sarajewo, Bośnia i Hercegowina, 2006 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Brązowy medal |
||
Mistrzostwa Europy Juniorów (Sarajewo, Bośnia i Hercegowina, 2006 r.) |
Gra drużynowa dziewcząt |
Srebrny medal |
||
Mistrzostwa Europy Kadetów (Sarajewo, Bośnia i Hercegowina, 2006 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Piotr Chodorski Borna Kovac (Chorwacja) |
Złoty medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Sarajewo, Bośnia i Hercegowina, 2006 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Klaudia Kusińska Magdalena Szczerkowska |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Ostrava, Czechy, 2005 r.) |
Gra pojedyncza chłopców |
Piotr Chodorski | Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Ostrava, Czechy, 2005 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Piotr Chodorski Patryk Chojnowski |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Budapeszt, Węgry, 2004 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Jakub Perek Marc Duran (Hiszpania) |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Budapeszt, Węgry, 2004 r.) |
Gra pojedyncza dziewcząt |
Natalia Partyka | Złoty medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Budapeszt, Węgry, 2004 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Natalia Bąk Natalia Partyka |
Brązowy medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Budapeszt, Węgry, 2004 r.) |
Gra mieszana | Frantisek Placek (Czechy) Natalia Partyka |
Złoty medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Budapeszt, Węgry, 2004 r.) |
Gra drużynowa dziewcząt |
Natalia Bąk Natalia Partyka Katarzyna Grzybowska |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Novy Sad, Jugosławia, 2003 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Magdalena Cichocka A. Chirametli (Rumunia) |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Kadetów (Novy Sad, Jugosławia, 2003 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Marta Gołota Natalia Partyka |
Srebrny medal |
|
Mistrzostwa Europy Juniorów (Terni, Włochy, 2001 r.) |
Gra pojedyncza chłopców |
Daniel Górak | Złoty medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Terni, Włochy, 2001 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Daniel Górak Robert Svensson (Szwecja) |
Złoty medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Terni, Włochy, 2001 r.) |
Gra drużynowa dziewcząt |
Daria Łuczakowska Katarzyna Gieryń Magdalena Cichocka Renata Krawczyk |
Srebrny medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Terni, Włochy, 2001 r.) |
Gra podwójna chłopców |
P. Chmiel Maciej Pietkiewicz |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Terni, Włochy, 2001 r.) |
Gra mieszana | Jakub Perek Viski (Węgry) |
Srebrny medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Bratysława, Słowacja, 2000 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Marcin Czerniawski Bartosz Such |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Bratysława, Słowacja, 2000 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Marcin Czerniawski Daniel Górak Jakub Kosowski Bartosz Such Trenerzy: Leszek Kucharski Jarosław Kołodziejczyk |
Złoty medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Frydek-Mistek, Czechy, 1999 r.) |
Gra pojedyncza chłopców |
Bartosz Such | Srebrny medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Frydek-Mistek, Czechy, 1999 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Łukasz Godlewski Daniel Górak Patryk Matuszewski Bartosz Such Trenerzy: Leszek Kucharski Jarosław Kołodziejczyk |
Złoty medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Norcia, Włochy, 1998 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Marcin Czerniawski Łukasz Godlewski M. Gołdyn Jakub Kosowski Bartosz Such Trenerzy: Leszek Kucharski Jarosław Kołodziejczyk |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Topolcany, Słowacja, 1997 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Marcin Czerniawski Jakub Kosowski |
Srebrny medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Topolcany, Słowacja, 1997 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Iwona Kuszaj Monika Pietkiewicz |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Topolcany, Słowacja, 1997 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Marcin Czerniawski Jakub Kosowski Bartosz Such Trenerzy: Leszek Kucharski Jarosław Kołodziejczyk |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Frydek-Mistek, Czechy, 1996 r.) |
Gra drużynowa dziewcząt |
A. Smykowska Miao Miao P. Molik M. Freliszka Trener: A. Kawa |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Haga, Holandia, 1995 r.) |
Gra pojedyncza dziewcząt |
Miao Miao | Złoty medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Haga, Holandia, 1995 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Miao Miao I. Weberova (Czechy) |
Złoty medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Haga, Holandia, 1995 r.) |
Gra mieszana | Jarosław Tomicki Miao Miao |
Złoty medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Paryż, Francja, 1994 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Jarosław Tomicki M. Rogala |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Paryż, Francja, 1994 r.) |
Gra podwójna kobiet |
Kinga Stefańska P. Dermastija (Słowenia) |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Lublana, Słowenia, 1993 r.) |
Gra pojedyncza dziewcząt |
Paulina Narkiewicz | Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Lublana, Słowenia, 1993 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Paulina Narkiewicz J. Langosz |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Lublana, Słowenia, 1993 r.) |
Gra drużynowa dziewcząt |
A. Smykowska Kinga Stefańska J. Przybylska A. Sukiennik Trener: W. Bańkosz |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Topolcany, Czechosłowacja, 1992 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Lucjan Błaszczyk Tomasz Krzeszewski |
Złoty medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Topolcany, Czechosłowacja, 1992 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Lucjan Błaszczyk Tomasz Krzeszewski D. Sagan W. Lisiński Trener: Jerzy Grycan |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Topolcany, Czechosłowacja, 1992 r.) |
Gra podwójna chłopców |
D. Kich A. Baranowski |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Topolcany, Czechosłowacja, 1992 r.) |
Gra mieszana | D. Kich V. Matus |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Grenada, Hiszpania, 1991 r.) |
Gra podwójna kobiet |
Anna Januszyk Petra Fichtinger (Austria) |
Złoty medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Grenada, Hiszpania, 1991 r.) |
Gra mieszana | Piotr Szafranek Anna Januszyk |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Hollabrun, Austria, 1990 r.) |
Gra podwójna dziewcząt |
Paulina Narkiewicz Jolanta Langosz |
Srebrny medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Hollabrun, Austria, 1990 r.) |
Gra mieszana | Piotr Szafranek Anna Januszyk |
Złoty medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Hollabrun, Austria, 1990 r.) |
Gra mieszana | P. Napiórkowski M. Staszak |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Hollabrun, Austria, 1990 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Lucjan Błaszczyk Tomasz Krzeszewski Piotr Szafranek P. Napiórkowski Trener: Jerzy Grycan |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Novy Sad, Jugosławia, 1988 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Michał Dziubański Marcin Kusiński |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Novy Sad, Jugosławia, 1988 r.) |
Gra mieszana | Piotr Szafranek Anna Januszyk |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Malmoe, Szwecja, 1983 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Dariusz Kabaciński Mirosław Pierończyk |
Srebrny medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Hollabrun, Austria, 1982 r.) |
Gra podwójna chłopców |
Dariusz Kabaciński Mirosław Pierończyk |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Hollabrun, Austria, 1982 r.) |
Gra drużynowa dziewcząt |
E. Brzezińska |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Poznań, Polska, 1980 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
Dariusz Kabaciński Mirosław Pierończyk |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Vichy, Francja, 1977 r.) |
Gra pojedyncza chłopców |
Leszek Kucharski | Złoty medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Vichy, Francja, 1977 r.) |
Gra pojedyncza chłopców |
Krzysztof Piechaczek | Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Moedling, Szwecja, 1976 r.) |
Gra mieszana | Leszek Kucharski Jolanta Szatko |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Kadetów (Velje, Dania, 1972 r.) |
Gra drużynowa dziewcząt |
Małgorzata Urbańska T. Zamiela |
Brązowy medal |
Brak danych |
Mistrzostwa Europy Juniorów (Falkenberg, Szwecja, 1958 r.) |
Gra drużynowa chłopców |
P. Garczyński B. Latuszkiewicz M. Pietraszak Cz. Iwachów |
Brązowy medal |
Brak danych |
Opracowanie: Tomasz Pasternak | Na podstawie: ITTF (www.ittf.com), PingPong.cz (www.pingpong.cz), Magazyn "Tenis Stołowy" (www.tenisstolowy.pl)