Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

[IGRZYSKA EUROPEJSKIE] Shibaev lepszy od Badowskiego

Marek Badowski uległ Rosjaninowi Aleksandrowi Shibaevowi w 2. rundzie turnieju gry pojedynczej Igrzysk Olimpijskich w Mińsku 0:4.
fot. ITTF World
22.06.2019
PZTS
Źródło:
Marek Badowski uległ Rosjaninowi Aleksandrowi Shibaevowi w 2. rundzie turnieju gry pojedynczej Igrzysk Olimpijskich w Mińsku 0:4.


Marek Badowski (37) stanął przed najtrudniejszym zadaniem ze wszystkich biało-czerwonych. Lepszy okazał się jednak rozstawiony z nr 27 Rosjanin. Shibaev w kolejnej rundzie zmierzy się ze Szwedem Mattiasem Falckiem.

Marek Badowski - Aleksandr Shibaev 0:4 (6:11, 8:11, 4:11, 9:11)

Przypomnijmy, że o awans do najlepszej „16” turnieju singlowego Igrzysk Europejskich zagra Jakub Dyjas. Polak zagra z medalistą igrzysk, MŚ i ME - legendarnym Timo Bollem. Niemiecki pingpongista jest aktualnym mistrzem kontynentu, a na Białorusi został rozstawiony z „jedynką”.

Z kolei w trzeciej rundzie singla kobiet, przeciwniczką Natalii Partyki będzie Szwedka Matilda Ekholm. Od tego etapu do rywalizacji przystąpi mistrzyni kontynentu Li Qian. W niedzielę reprezentantka Polski zmierzy się z Rosjanką Janą Noskową.

Medaliści i medalistki gry pojedynczej zdobędą awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Kwalifikację uzyskają też najlepsze drużyny kobiet i mężczyzn oraz mikst.