Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego

[IGRZYSKA EUROPEJSKIE] Dyjas musiał uznać wyższość Bolla

Nie powiodło się w 1/16 finału Jakubowi Dyjasowi, który przegrał ze słynnym niemieckim pingpongistą, rozstawionym z "jedynką" medalistą igrzysk, MŚ i ME Niemcem Timo Bollem 1:4 (7:11, 14:12, 4:11, 1:11, 12:14).
23.06.2019
PZTS
Źródło:

Na tym etapie Igrzysk Europejskich odpadła także Natalia Partyka (Mart Hodonin), która uległa Szwedce Matildzie Ekholm 2:4 (11:5, 7:11, 5:11, 11:6, 8:11, 8:11).

W ostatnim czasie Polki odniosły sporo sukcesów w singlu, podczas ubiegłorocznych ME w Alicante triumfowała Li Qian, a brąz wywalczyła Katarzyna Grzybowska-Franc. Z kolei Partyka zajęła czwarte miejsce w prestiżowym Top 16. W Igrzyskach Europejskich szanse na sukces ma tylko Li Qian.

"Mała" wygrała z Rosjanką Janą Noskową 4:0 (11:9, 11:8, 12:10, 11:9) w trzeciej rundzie gry pojedynczej Igrzysk Europejskich w Mińsku. Dla pingpongistki Enea Siarki Tarnobrzeg był to pierwszy występ w białoruskim turnieju, wcześniej miała wolny los. W poniedziałek o godz. 13:00 w 1/8 finału spotka się z Niemką Petrissą Solją, która pokonała Turczynkę Ozge Yilmaz 4:0.

W Mińsku biało-czerwone, w składzie Li Qian, Partyka i Natalia Bajor, rywalizowaćć będą jeszcze w zawodach drużynowych.

Medaliści i medalistki gry pojedynczej zdobędą awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Kwalifikację uzyskają także najlepsze drużyny kobiet i mężczyzn oraz mikst.